2008

Kozmetoloji Başarı Ödülleri

Sahipleri

 

1. Yılın Nutrikozmetiği Kategorisi, SOLGAR, BİOTİN

2. Yılın Erkek Bakım Ürünü Kategorisi, DERMA-KOZ, BİOMEEN 

3. Yılın İtriyat Deposu Kategorisi, SERPA KOZMETİK

4. Yılın Bayan  Parfümü Kategorisi, HUNCA, VİVA CAPPİO

5. Yılın Estetik Cihazı Kategorisi, ATT, VELASHAPE

6. Yılın Sabun Kategorisi, ORJİN, ORJİN KÖPÜK SABUN

7. Yılın Makyaj Ürünü Kategorisi, BEN-NYE

8. Yılın Bayan Hijyenik Ürün Kategorisi, KİMBERLY CLARK, KOTEX

9. Yılın Vücut Bakım Kategorisi, CESA, PELAY DEPILATUVAR

10. Yılın Eğitim Kurumu Kategorisi, GAZİ ÜNİVERSİTESİ MESLEKİ EĞİTİM FAKÜLTESİ

11. Yılın Erkek Parfümü Kategorisi, REBUL, REBUL MEN SPORT

12. Yılın Aktivitesi Kategorisi, 1. SPA VE WELLNESS KONGRESİ

13. Yılın Saç Boyası Kategorisi, AKOS, AKOS SAÇ BOYASI

14. Yılın Meslek Odası  Kategorisi, TÜRKİYE BERBERLER VE KUAFÖRLER FEDERASYONU

15. Yılın Eğitmeni Kategorisi, Prof. Dr. Tuba VURAL

16. Yılın Cilt Bakım Ürünü Kategorisi, LOTUS, EXCUVİANCE

17. Yılın Yayını Kategorisi (1), Sn. Ali DAĞLAR

18. Yılın Yayını Kategorisi (2), Sn. Oya ARMUTÇU

19. Yılın Vücut Bakım Cihazı Kategorisi, İZGİN KOZMETİK, MİKROEPİL

20. Yılın Salon Ekipmanı Kategorisi, Filiz ÇELİK, ALPEDA

21. Onursal Ödüller, Sn. Paul MONGAARD, Sn. John FRENCH, Sn. Kurt HOYER

 

ÖDÜL TÖRENİ GÖRÜNTÜLERİ TAMAMI (Aşağıda her ödül kategorisi için tören görüntüleri başlıklarda tek tek verilmiştir)

 

 

 

1. Yılın Nutrikozmetiği Kategorisi

 

Özel formülasyonu ve içeriğinde bulunan Biotin vitamini sayesinde saç, deri ve tırnağın biyolojik gelişimini sağlayan ve etkin tanıtım özellikleriyle de öne çıkan, SOLGAR firmasının BİOTİN ürünü yılın nutrikozmetiği kategorisinde ödül  almaya hak kazanmıştır.

 

2. Yılın Erkek Bakım Ürünü Kategorisi

 

Duyusal algılamadaki etkinliği ve tanıtım çalışmalarındaki üstün performansı nedeniyle DERMA-KOZ Firmasının BİOMEEN ürünü  Yılın Erkek Bakım Ürünü Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

3. Yılın İtriyat Deposu Kategorisi

 

Dürüst satış ilkesi, sistemli çalışma prensibi ve etkin hizmet anlayışı ile yükselen bir çıkış trendi yakalayan ve  sektörün sevilen, çalışkan firması SERPA KOZMETİK Yılın İtriyat Deposu Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıstır.

 

4. Yılın Bayan  Parfümü Kategorisi

 

Kadın doğasını ön plana çıkaran ve çağdaş teknolojinin tüm özelliklerini barındıran parfümlerin yaratıcısı HUNCA firmasından VİVA CAPPİO ürünü Yılın Bayan  Parfümü Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

5. Yılın Estetik Cihazı Kategorisi

 

Selülit giderici yöntemleri ve vücut şekillendirme sanatını üstün teknolojiyle birleştiren ATT firmasının VELASHAPE markalı vücut bakım cihazı Yılın Estetik Cihazı Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır

 

6. Yılın Sabun Kategorisi

 

Yerli teknolojiyi kullanarak ürettiği ürünlerin çeşitliliği ve hijyeni ile uygulama sırasındaki ve sonrasındaki yumuşak algılama özelliklerini barındıran ORJİN hijyen firmasının ORJİN KÖPÜK SABUN ürünü Yılın Sabun Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

7. Yılın Makyaj Ürünü Kategorisi

 

Ürün çeşitliliği, kullanım kolaylığı, duyusal algılaması, tüketiciye sunumu ve önem verdiği eğitim çalışmalarından ötürü BEN-NYE firmasının göz dekoratif kozmetikleri Yılın Makyaj Ürünü Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

8. Yılın Bayan Hijyenik Ürün Kategorisi

 

Taşıma, kullanım ve uygulama kolaylığı, emilim, koku ve hijyen özelliklerindeki üstün perfprmansı nedeniyle KİMBERLY CLARK firmasından KOTEX markalı ürün Yılın Bayan Hijyenik Ürün Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

9. Yılın Vücut Bakım Kategorisi

 

Yerli üretim teknolojisini kullanarak, kendine özgü formülasyonu, gramaj ve ambalaj özellikleri ile tüketicisine sağladığı kullanım kolaylığı sayesinde CESA firmasının PELAY DEPILATUVAR ürünü Yılın Vücut Bakım Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

10. Yılın Eğitim Kurumu Kategorisi

 

Uygulamalı sanat ve tasarımda, üniversite ile sektörün iş birliğini sağlayarak AB Projelerinin gerçekleştirilmesinde öncü rol oynayan ve aynı zamanda ülkemizdeki Mesleki Teknik Eğitim ordusunun üstün vasıfla yetişmesinde bulunduğu katkılar nedeniyle alanında seçkin bir kurum olan GAZİ ÜNİVERSİTESİ MESLEKİ EĞİTİM FAKÜLTESİ Yılın Eğitim Kurumu Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

11. Yılın Erkek Parfümü Kategorisi

 

Görsel estetiğe verdiği önem, tüketicisine sağladığı kullanım kolaylığı ve hafif notalarıyla yaratıcı parfümlerin yerli ve özgü bir örneğini sunan REBUL Firması, REBUL MEN SPORT ürünüyle Yılın Erkek Parfümü Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

12. Yılın Aktivitesi Kategorisi

 

Vücut ikliminin sultanı sayılan, son yılların trendy sektörü spa ve wellness sektörünün çalışanlarını, eğitimcilerini ve önde gelenlerini bir araya getirmedeki üstün başarısı nedeniyle 1. SPA VE WELLNESS KONGRESİ Yılın Aktivitesi Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

13. Yılın Saç Boyası Kategorisi

 

Dayanılıklığı, kullanım kolaylığı, ulaşılabilirliliği, ürün çeşitliliği ve etkin hizmet anlayışı ile sektörde etkin bir şekilde hizmet veren AKOS firmasının AKOS SAÇ BOYASI ürünü Yılın Saç Boyası Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

14. Yılın Meslek Odası  Kategorisi

 

Sistemli ve dürüst çalışma anlayışıyla gösterdikleri hassasiyet ve mesleki bilgi ve deneyimlerini girişimci hizmet anlayışıyla sunması nedeniyle TÜRKİYE BERBERLER VE KUAFÖRLER FEDERASYONU Yılın Meslek Odası  Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıstır.

 

15. Yılın Eğitmeni Kategorisi

 

Alanındaki mesleki bilgi ve  becerilerini eğitim alanında ince bir titizlikle birleştiren sıcak ve samimi karakteri nedeniyle Prof. Dr. Tuba VURAL hocamız ödülü almaya hak kazanmıştır.

 

16. Yılın Cilt Bakım Ürünü Kategorisi

 

Etkin hizmet anlayışı, tanıtım çalışmalarında gösterdiği üstün performans ve ürün çeşitliliği nedeniyle LOTUS firmasından EXCUVİANCE ürünü Yılın Cilt Bakım Ürünü Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

17. Yılın Yayını Kategorisi (1)

 

Türk yazılı basınının amiral gemisi olan Hürriyet Gazetesindeki nitelikli yazı ve haberleri ile gazetecilik mesleğinin yetkin ve usta  ismi olan Sn. Ali Dağlar’a, kozmetoloji öğretmenlerinin güncel sorunlarını cömert sütunlarla ve gerçekçi bir üslupla aktarması nedeniyle teşekkür ediyor, Hürriyet gazetesi yazarı Sn. Ali DAĞLAR’ı Yılın Yayını Kategorisinde ödül almaya hak kazandığını belirtiyoruz.

 

18. Yılın Yayını Kategorisi (2)

 

Hem Kozmetoloji Eğitimcileri Derneği’nin hem de Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nın tüm faaliyetlerini kamuoyuna yansıtarak halkın bilinçlendirilmesinde üstün bir başarı sağlayan, Türk yazılı medyasının amiral gemisi olan Hürriyet Gazetesi yazarı Sn. Oya ARMUTÇU Yılın Yayını Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

19. Yılın Vücut Bakım Cihazı Kategorisi

İzgin Kozmetik, MİKROEPİL ürünü Yılın Vücut Bakım Cihazı Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

20. Yılın Salon Ekipmanı Kategorisi

 

Filiz ÇELiK, ALPEDA ürünü Yılın Salon Ekipmanı Kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

 

 

 

ONURSAL ÖDÜLLER

 

Kongremize katkıda bulunan Danımarka Kuaförler Federasyonu Başkanı Sn. Paul MONGAARD, İngiltere Holistik Federasyon Dernek Başkanı John FRENCH ve Hollanda Kuaförler Federasyonu Başkanı Sn. Kurt HOYER kongremizi onurlandırmıştır.